אני רוצה את האור הזה בתוכי!

 

“תוריד איתך עוד כמה כסאות,אה וגם מים קרים יש במקרר” היא צועקת לגבי שנכנס לבניין. מזי מתרווחת על הכסא בשטח הריק שיש מאחורי הבניין שלה ,רק שעכשיו בל”ג בעומר הוא מלא בילדים שהלילה זה יום חגם הרשמי. וילד שטרח בערב ל”ג בעומר, כלומר מט”ו בשבט, סחב קרשים,דלתות ועוד כלמיני חפצים לא מזוהים, הזיע, נשרט, ונפצע הוא ללא ספק יגרוף הלילה מחמאות, שירפאו כל שריטה מול המדורה שהוא ‘והחבורה’ שלו ארגנו.

גבי יורד עם ערימת כסאות ומעליהם מים קרים וכוסות,תקווה עסוקה בלהכין שיפודי בשר עסיסים שצובעים לה את הידיים בכתום אדום, עוד מעט רחל ורותי יבואו עם כל הילדים שלהם,והיא אוהבת שהכול מוכן לפני הבלאגן.

ומזי עדיין מתרווחת על הכסא,ואפילו חולצת נעליים ,גם כי הן לוחצות לה מכל היום שעמדה להכין כדורי פלאפל. וגם כי היא רוצה להשוויץ, לתקווה גיסתה עם הלק היפה שעשתה אתמול במכון אצל יוליה.למרות שכבר התחיל להחשיך בחוץ ותקווה לא ממש רואה דברים בחושך,אבל הלילה הזה רבי שמעון מאיר את החושך.

אהה בזכות רבי שמעון! מזי נאנחת אנחה עמוקה שמגיעה עד למדורות של מזרחי וכהן.

בזכות ל”ג בעומר הזה תעשה ניסים, כבר שם למעלה ,היא מרימה עיניים שורפות מעשן לשמיים וממשיכה לבקש ממנו. כמה רווקים כמה רווקות, לא חבל, חיים לבד???תעשה משו רבשמעון!!!

כשהיא מסיימת היא פונה לתקווה,”כמה פעמים הצעתי לבת של ביטון מקומה שלישית את שי בן אחותי,כמה תגידי??? אבל לא מחכה לתשובה ממנה. הוא בחור נאה, לומד תורה, עובד, ואפילו מנגן בגיטרה חשמלית.לב זהב יש לו. אמרתי לו שיבוא היום לנגן לנו לכי תדעי , בזכות השמחה עם רבשמעון הוא גם יזכה לשמוח השנה כבר.

את רותי ורחל כבר שומעים מרחוק צוחקות,הילדים רצים עם שערות סבתא ישר לדודה מזי, והבעלים מדדים מאחורה. גם שי הפתיע והגיע,עם הגיטרה כמובן.ותוך כדי סעודה דשנה מהמטבח של מזי הוא מתחיל לנגן : “הטוב הטוב כי לא כלו רחמיך…” וכולם מצטרפים, ושי מבקש שהאור הזה שיש כאן עכשיו מהמדורות ילווה אותו עוד,גם מחר.

ובקומה שלישית מיכל הבת של ביטון, רואה את כל המדורות מלמעלה,עוצמת עיניים ומבקשת, שהאור הזה יכנס לחיים שלה ,לתוך המקומות החשוכים והלא פתורים  עם עצמה,אור של אומץ ,גמישות ופתיחות לחשיבה מחודשת ,כנה,ומדוייקת,

כן היא רוצה את האור הזה בתוכה!

 

השארת תגובה