רווקה מאחורי מקלדת

בתחילת הקריירה שלי כרווקה,עוד שהייתי טירונית בת עשרים וחצי הלכתי למרים השדכנית.כן שדכנית יש עדיין מקצוע  כזה.
ישבתי מולה בסלון ביתה, היא על תקן מראיינת אני מרואיינת, היא התחילה בשאלות קלאסיות ויבשות ועברה לשאלות יותר אישיות. כל מוצא פי נרשם שחור ע”ג מחברת דפרון משובצת בכריכה חומה. נפרדנו בחיוך ועם הבטחה ממנה שאם יהיה לה משהו רלוונטי  היא תתקשר.
לא שמעתי ממנה הרבה מאז, למעט הצעה אחת שלא בדיוק העלתה משהו בחכה.

אבל מה שבטוח זה שהיום בניגוד ללפני עשר שנים, נכנסו שחקנים חדשים לזירה ואם פעם היינו נעזרים בעיקר  בשדכנית כדי ‘לשנות סטטוס’,  היום כל  רווק פוטנציאלי הוא שדכן  של עצמו.
ובלי לזלזל בעבודתו של השדכן, היום מי שפותח כרטיס באתר היכרויות הופך להיות  איש מכירות או יחצ”ן שמשווק את עצמו. ומה זה אומר לשווק את עצמי? זה אומר לשים את עצמי בפרונט ,להיות חשופה,להיות אמיצה, להיות אסרטיבית מול כאלו שלא רלוונטים,לכבד את הצד השני שאומר לי לא. וכל זה בלי ריפודים והגנות של מישהו באמצע שיעשה את זה פחות כואב, זה רק אני מול עצמי.כמה קל ככה כואב.

ובמשחק כמו במשחק גם בזירה הזאת יש חוקים וכללים,אממה זה  חוקים שאף אחד לא כותב אותם. אבל תאמינו לי שתקופה קצרה בזירה הזאת וכבר למדתי על בשרי או יותר נכון על ליבי, את כל החוקים הלא כתובים האלה:

קחו אחריות. כן, יש כאלה שפותחים כרטיס ‘על הדרך’ כי חבר או אבא שכנעו אותו “אתה לא יכול לדעת מאיפה הישועה תגיע” הם טוענים.הוא פותח פרופיל  ושוכח מזה אחרי שעה בול. ולבנתיים במקום אחר בארץ, יושבת לה איזה עלמה ששולחת הודעות לדוד כהן ולא מבינה למה העלם לא עונה לה.ברור שהוא לא יענה הוא בכלל פתח פרופיל בשביל שאבא שלו יעזוב אותו בשקט.

 יש כאלה שלא יודעים איך ‘לאכול את זה’ שהם מאחורי מקלדת. ומנסים לפתוח שיחה בזרימה הי מה קורה/מה המצב? מס’תומרת מה המצב? אני עדיין לא מכירה אותך!!! פעם עברת מול אדם זר ברחוב ושאלת אותו מה קורה,מה המצב? אני מניחה שלא וגם אם כן זה הגיע במשפט החמישי לא הראשון שלך.אני מבינה שזה ביטוי וסלנג וזה כאילו משדר זרימה וקלילות אבל לא.הרבה יותר נעים לי לראות הודעה בסגנון:” הי הפרטים שלך נראים לי מתאימים,אשמח להכיר”

 תהיה מענטש,תהיה בן אדם!
שלחו לך הודעה?גם אם לא רלוונטי לך,תענה תכתוב תגובה.
בכלל אל תשאיר סימני שאלה.אתה רוצה להכיר? תגיד. לא רוצה? תגיד.מתלבט? תגיד. רוצה לישון על זה לילה?תגיד,תדבר,תתקשר. אל תשאיר את הצד השני במקום של חוסר וודאות. ודרך אגב גם לא להגיב זאת לגמרי תגובה שיכולה לנבוע או מפחד לשמוע לא, או מחוסר נעימות להגיד לא. מה שיוצר עוד יותר חוסר נעימות ולגמרי חוסר בגרות זה להשאיר משהו פתוח ולא ברור.

בטוחה שיש עוד כמה חוקים לא כתובים אבל זה מה שהכי בער לי בלב.

השארת תגובה