אהבה לא נופלת מהשמיים,אהבה זה תוצאה/אבישי מתיה.

את רוצה אהבה את מחפשת קשר אמיתי  את עושה הכל כדי למצוא את האיש שלך. נמצאת בקבוצות שידוכים בווצאפ, באתרי היכרויות ואפילו יוצאת לדייטים . בתקווה שהפעם זה יהיה האחד. האיש שלך. האיש שאיתו תקימי בית. ושוב אין כימיה. ושוב האכזבה. ושוב הייאוש. ושוב הבכי לתוך הכרית. עד מתי?
את לא בכיוון. את ממש לא בכיוון. אהבה היא לא עניין של מזל. אהבה לא נופלת מהשמיים. אהבה לא צצה פתאום כשלא מוכנים לה. אהבה היא תוצאה. אהבה תגיע כשאת תהיי מוכנה לקבל אותה, כלומר לקבל את עצמך. אהבה אמיתית מתרחשת רק אחרי שאת כבר יודעת מי את ומה את באמת רוצה.
במקום לשבת ולחכות לאיש שאולי יפסע אל חייך, כמו בסרטים הרומנטיים, עלייך להביא אותו לשם. איך תביאי אותו לשם? תתבונני פנימה, ולא החוצה. לקרוא ספרים ולפנטז, זה להביט החוצה. להקשיב לכל מה שהחברות שלך אומרות, זה להביט החוצה. לתת לאמא לנהל את הדייטים שלך, זה להביט החוצה. לשבת עם עצמך ולהגדיר לעצמך איזה איש בדיוק את רוצה בחיים שלך, זה להביט פנימה.
מתי לאחרונה שאלת את עצמך את השאלה הפשוטה: איזה גבר אני רוצה? ומתי לאחרונה גם ענית עליה? מתי לאחרונה ישבת על הספה עם מחברת, או על הכיסא מול המחשב, ורשמת לעצמך את הדברים הבאים: מה אני רוצה בגבר? אלו תכונות חייבות להיות לו? איך אני רוצה שייראה? איך אני רוצה שיתנהג אלי? מה אני רוצה שיקרה בפגישות שלנו? כמה פעמים ביום הוא צריך להתקשר אלי? כמה פעמים ביום הוא צריך לשלוח אלי הודעות? כמה פעמים בשבוע אני רוצה להיפגש איתו? איפה אני רוצה להיפגש איתו? מה אני רוצה שיגיד לי? מה יגרום לי לאהוב אותו?
כשאת כותבת את כל הדברים הללו, את מתבוננת עמוק לתוך עצמך. את מגדירה את הרצונות שלך. את נותנת לעצמך לגיטימציה לרצות, להשתוקק, לדרוש ולקבל בדיוק, אבל בדיוק, את מה שמגיע לך.
כן, אהבה היא קודם כל מפרט טכני. אוסף התכונות וההתנהגויות והמלים שמרכיבות את האיש שאני רוצה בחיי. כי האיש של חיי הוא לא מקרי, הוא לא אקראי, הוא תוצאה שלי. הוא בחירה שלי. הוא מי שאני רוצה. ולא מה שאחרים רוצים. הוא צריך להתאים לי, ולא אני צריכה להתאים את עצמי אליו. אני לא צריכה לוותר על עצמי. אני לא צריכה להקטין את עצמי. אני לא צריכה לבטל את עצמי לידו. אם אני רוצה שהקשר בינינו יצליח, אני אמורה להישאר מי שאני. ולאהוב את מי שאני לצידו. אני צריכה לעשות איתו מה שבא לי. ולהיות מי שבא לי. זה הבסיס לאהבה. לאהבה שתצליח, לא להתאהבות שתיגמר אחרי סערת רגשות של שבוע וחצי.
עד היום, זה לא עבד לך. למה זה לא עבד לך? כי ויתרת מוקדם מדי. לא עליו. לא על הקשר. ויתרת על עצמך. כשאת נדלקת על מישהו, את מוותרת על עצמך מהר מדי, מוקדם מדי. יושבת בבית ומחכה לו שיתקשר. זקוקה לו נואשות. מתלוננת. מתבכיינת. נותנת לו את הכוח. ובדיוק אז הוא נעלם. ברור שהוא נעלם. כשאת חלשה, את כבר לא מעניינת.
אז אם את מבינה שהאהבה תלויה רק בך, את יכולה כבר עכשיו להתנהג בהתאם. תוותרי על המאמץ. תוותרי על הפחד. תוותרי על כל אותן עצות ורעיונות ותפיסות עולם מיושנות שהביאו אותך לשום מקום, ותתחילי לחשוב על עצמך.
 תגידי מה שבא לך. ותפגשי רק את מי שבא לך. את לא צריכה להתפשר. את לא צריכה להרגיש שלא בנוח. תתפלאי, ככל שתהיי ברורה יותר, אסרטיבית יותר, חזקה יותר, כך תהיי גם מושכת יותר, אטרקטיבית יותר, כך גם יגיעו למרחב שלך בחורים מדויקים יותר, כאלה שאת רוצה באמת.
ולפני כל פגישה, תשנני לעצמך את המלים הבאות: “עליך להודות למזלך הטוב על האפשרות שנתתי לך להיכנס לתוך חיי”. זהו. עכשיו את מוכנה. לכי תמצאי אהבה.

השארת תגובה